Archive for Czerwiec, 2013

Nowoczesne domy z drewna budowane bez rusztowania

Czerwiec 27th, 2013

Letni domek nad jeziorem to fantastyczna sprawa dla całej rodziny, w każdej chwili można sobie zrobić, krótki wypad na wiosenny czy letni wypoczynek, a jesienią urządzić grzybobranie w pobliskim lesie. Jeżeli mamy tylko działkę i znudziły nam się już namioty, to warto zainwestować w domy z drewna. Nie są one bardzo drogie a ich montaż trwa tylko kilka lub kilkanaście dni. Trzeba tylko przygotować fundamenty i doprowadzić media, reszta to już drobiazg. Wpadnie brygada na dwa, trzy dni i błyskawicznie poskłada domek, sucho i czysto, niczym z klocków lego. Nie ma brudu i rozgardiaszu, jak przy tradycyjnej budowie, nie ma błota i nie stoją w każdym kącie rusztowania. A co najważniejsze, od razu, można w nim zamieszkać, w takim nowym i czyściutkim, pachnącym świeżo ściętym drzewem. Ostatnim naszym nabytkiem, jeszcze zeszłej jesieni, była duża działka rekreacyjna nad pięknym i czystym jeziorem, pośród łąk i lasów iglastych. W ten sposób mamy rozwiązany, na kilka najbliższych lat, problem długich weekendów i wakacji. W tym roku jeszcze pójdą w ruch namioty i śpiwory, a już przyszłym przymierzamy się do postawienia małego letniskowego domku. Nie musi być przecież duży, bo latem spędzamy całe dnie na zewnątrz w ogródko. Nowoczesne domy z drewna, są właściwie stawiane, a nie budowane. Przyjeżdżają gotowe elementy i na miejscu są łączone w całość. Mały domek może stanąć na przygotowanym, wcześniej fundamencie w ciągu kilku dni. Nie ma brudu i bałaganu, całego tego budowlanego zamieszania i nie stoją wszędzie rusztowania. Potem jeszcze tylko dwa, trzy dni na instalacje i już można spędzać w nim wakacje.

Pozycjonowanie stron, hodowla i program do rozliczania produkcji

Czerwiec 20th, 2013

Pół roku temu kupiłam dwa rodowodowe bernardyny obu płci. Chciałabym dołączyć do związku kynologicznego by móc sprzedawać piękne wystawowe szczeniaki. Póki co nie jestem zbytnio obeznana w tym temacie, jednak kupiłam już kilka książek i z pewnością zaczerpnę z nich wielu przydatnych informacji. Po mniej więcej roku odbył się pierwszy miot, w międzyczasie założyłam stronę internetową mojej hodowli. Martwiłam się, ponieważ nie zauważyłam żadnych wejść na nią od długiego czasu. Poszukiwałam przyczyn tego problemu i natknęłam się na pozycjonowanie stron. Okazało się, że ta czynność pomaga w uzyskaniu lepszych wyników podczas wyszukiwania w przeglądarce. Pomyślałam, że to może być właśnie ta przyczyna. Postanowiłam zastosować pozycjonowanie stron za pomocą pewnej firmy. Od dwóch lat sprzedaję program do rozliczania produkcji, pracuję jako przedstawiciel handlowy w dużej korporacji. Lubię swoją pracę, ponieważ mam w niej stały kontakt z pracownikami dużych i małych firm. Mnóstwo czasu spędzam na rozmowach i reklamie naszych produktów. Zanim zdecydowałam się tam na pracę długo poszukiwałam swojego powołania. Próbowałam salonu kosmetycznego, pracy w terenie i wielu innych. Natrafiłam wreszcie na firmę sprzedająca program do rozliczania produkcji. Już po rozmowie kwalifikacyjnej uznano, że jestem świetną kandydatką na to stanowisko. Mówiłam zwięźle i na temat i to na pewno przekonało wtedy moich obecnych pracodawców. W swojej pracy czuję się jak ryba w wodzie i nie mam zamiaru jej zmieniać. Nie myślałam, że trafię w tak dobre miejsce. Planuję jednak własną działalność.

Popsuty samochód? Co lepsze- auto zastępcze z OC sprawcy, a może wizyta w miejscu takim jak skup samochodów Puck?

Czerwiec 19th, 2013

Okazać się może, że nasz samochód kompletnie nie nadaje się do niczego, że nasz samochód może być tylko zezłomowany. Wtedy z pomocą może przyjść skup samochodów Puck. To właśnie w takim miejscu możemy liczyć na kompletną pomoc, to właśnie skup samochodów Puck zatroszczy się abyśmy uzyskali pojazd zbliżony do tego jaki uległ wypadkowi. Wiadomo, nikt w ramach odszkodowania nie wyda nam pojazdu nowego, rodem z salonu firmowego, dlatego to właśnie skupy samochodów cieszą się takim powodzeniem. Zapamiętajmy sobie dokładnie jak działać, jak reagować kiedy mamy problemy właśnie z takimi sprawami jak choćby konieczność brania auta zastępczego czy szukanie nowego pojazdu w ramach reparacji za wypadek. Nikomu oczywiście nie życzymy wypadków, jak również nikomu nie życzymy przeżycia naprawdę traumatycznych wydarzeń na drodze. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że kiedy już okaże się, że bierzemy udział w tak niemiłym wydarzeniu, to warto zainteresować się tym, co nam przysługuje. Bo przykładowo mieliśmy zderzenie, kiedy to nasz samochód został mocno poturbowany i kompletnie nie nadaje się do działania, funkcjonowania. Co więc warto wiedzieć w takiej sytuacji, co należy wykonać kiedy jest popsuty samochód? Na początku warto zatroszczyć się o nowy pojazd, a dokładnie o auto zastępcze z OC sprawcy. Na szczęście w Polsce są odpowiednie przepisy prawne, które pozwalają na korzystanie z tego typu rozwiązań, pozwalają żeby brać auto zastępcze z OC sprawcy. Jednak nie zawsze ocena powypadkowa jest korzystna dla stanu naszego samochodu.

Jak uwieńczyć ostatni rok studiów? Co będzie lepsze kolonie czy obozy studenckie?

Czerwiec 13th, 2013

Jak wiecie jestem starościną naszej grupy i w związku z tym, że to już ostatni rok naszych studiów to planuję dla nas jakiś wspólny wyjazd. Co myślicie o takim mniej więcej tygodniowym, albo nawet dwutygodniowym? Oglądałam różne oferty były np. kolonie nad morzem z noclegiem do wyboru na polu namiotowym, albo spanie w domkach letniskowych. Ale tam niestety samemu trzeba by było organizować sobie czas, chociaż powiem Wam, że w naszym przypadku nie byłby to chyba problem, ale jednak rozglądałam się dalej i znalazłam coś takiego jak obozy studenckie. Poczytałam trochę na różnych forach i dowiedziałam się, że jest tam super zorganizowany czas. Wieczory oczywiście dla nas! W cenie są wejściówki na spływy kajakowe, zwiedzanie jakiś zabytków, nauka surfingu i inne różne atrakcje oczywiście w zależności od oferty cenowej. Tylko, że wychodzą troszkę drożej niż w przypadku, gdy sami mielibyśmy coś planować. No i teraz nie wiem co Wy na to. Muszę tylko wpłacić zaliczkę do końca czerwca. Mam nadzieję, że pogadamy o tym na najbliższym zjeździe żeby nie przepadła nam oferta na te kolonie. Powiem Wam, że jak byłam mała to często jeździłam na tego typu wakacje i nie ukrywam, uwielbiałam je! Za niewielkie pieniądze można było spędzić super czas w gronie rówieśników świetnie się bawiąc przy tym oczywiście. Byłam np. w Szklarskiej Porębie i powiem Wam były to najlepsze tygodnie mojego życia. No cóż, ale teraz trzeba Wam coś zorganizować i myśl, że obozy studenckie z ofertą na paint ball na plaży z jakimiś starymi bunkrami to dobry wybór. Co wy na to?

Planując obozy studenckie ważna jest organizacja, bo noclegi szklarska poręba zdecydowanie za mało

Czerwiec 13th, 2013

Wrzesień od zawsze należy do miesięcy w jakich studenci udają na zasłużone wakacje. W końcu większość z nich z powodzeniem ukończyła egzaminy i teraz każdy z nich ochotę odpocząć po szkolnych trudach lub też wakacyjnej pracy. Warto w końcu naładować baterie przed kolejnym semestrem w czym doskonale pomóc mogą obozy studenckie. Nie jest to specjalnie zaskakujące, ponieważ tego rodzaj wyjazdy i noclegi szklarska poręba zaliczane są do najbardziej wziętych odmian wyjazdów dala młodych ludzi. Planując taki właśnie wyjazd mamy pewność, że nie tylko miło spędzimy ten czas, lecz także możemy się czegoś nauczyć np. jeśli jest to obóz konny. Warto więc zatem powierzyć organizację tego rodzaju wyjazdu osobom kompetentnym, a także mającym doświadczenie w tej materii. Warto więc szukać specjalnych ofert, które z góry określają przedział wiekowy jadących wypoczywać studentów. Na atrakcyjność jaka powinny mieć obozy studenckie składa się zawsze sporo czynników. Chodzi więc tutaj nie tylko dojazd, koszty, ale też standard jaki posiadają noclegi szklarska poręba. Planując wyjazd na tego rodzaju obóz koniecznie trzeba dołożyć staranność, aby na miejscu do maksimum wykorzystać czas wolny. Stąd też warto dołożyć wielu starań, aby dobierać umiejętnie punkt docelowy takiej imprezy. Trzeba też zadbać o to, aby studencki wyjazd oferował mnóstwo dodatkowych atrakcji w tym nie tylko czas na zabawę. Wszystko mus tam posiadać odpowiednie proporcje. Szczególnie warto wyjechać na tego rodzaju wczasy studenckie na południe naszego kraju w przepiękne Karkonosze, a zwłaszcza do Szklarskiej Poręby.

Eventy

Czerwiec 5th, 2013

Ostatnimi czasy, w dużych firmach modne stało się organizowanie różnego rodzaju eventów,   spotkań firmowych, w czasie których dokonuje się integracja, zacieśnienie więzi łączących całą grupę która ma przecież dobrze współpracować ze sobą. Wiele osób bardzo lubi tego rodzaju spotkania, jest to bowiem moment, kiedy można nieco odpocząć od panującego w firmie zgiełku, często udać się na łono natury w godzinach pracy, wspólnie się pobawić.  Co najczęściej wybierają firmy pragnące zorganizować takie spotkanie? Jaki mają wybór? Nad którymi opcjami warto się zastanowić organizując tego rodzaju wyjazd?

Ognisko

Czerwiec 5th, 2013

ogniskoTo jeden z najtańszych, jednak sprawdzony sposób na wspólne spędzenie czasu. Wspólny wyjazd, pieczenie kiełbasek i popijanie piwa, śpiewanie piosenek, to może nie jest najambitniejszy ze sposobów spędzania wolnego czasu. Jest to jednak często wciąż dobra metoda aby zgrać ze sobą grupę.

Read the rest of this page »

Gra miejska

Czerwiec 5th, 2013

Innego rodzaju metodą na integrację grupy może być tak zwana Gra Miejska. Na czym polega tego rodzaju zabawa? Uczestniczące w niej osoby, zazwyczaj po prostu mają wyznaczone różne zadania na terenie miasta. Często polegają one na przykład na wykonaniu fotografii, zapytaniu przechodniów o różnego rodzaju kwestie, itp.

Read the rest of this page »

Survival

Czerwiec 5th, 2013

Niektóre osoby, pragnące nieco większych wyzwań, posiadające żyłkę traperów organizują firmowe eventy na łonie natury. Pod okiem specjalistów, można tutaj nauczyć się podstawowych technik przetrwania w dzikim, niedostępnym środowisku. Profesjonalni nauczyciele opowiadają, jak rozpalać ogień, w jaki sposób oprawiać skórę dzikich zwierząt, jak zbudować z patyków i liści bezpieczny szałas. Survival to w wolnym tłumaczeniu szkoła przetrwania.

Read the rest of this page »

Paintball

Czerwiec 5th, 2013

Osoby spragnione bardziej ekstremalnych wrażeń mogą również znaleźć dla siebie odpowiednią zabawę. Jedną z nich jest tak zwany paintball. Uczestnicy tego rodzaju gry, wyposażeni są w specjalne pistolety, wystrzeliwujące kolorowe, wypełnione farbą kulki. Muszą oni również nosić na głowach specjalne, wytrzymałe hełmy które chronią uczestników przed zranieniem.

Read the rest of this page »

Kajaki

Czerwiec 5th, 2013

Ciekawą metodą na zgranie grupy pracowników, może być na przykład zabranie wszystkich na kajaki. Obecnie wiele firm organizuje różnego rodzaju spływy na większych lub mniejszych rzekach. Gdy zbierze się odpowiednio duża grupa ludzi, wypożyczane są dla nich kajaki, którymi mają oni za zadanie spłynąć rzeką za prowadzącym ich przewodnikiem.

Read the rest of this page »